x

„Проектил“ на Борозан како во старите добри времиња во дресот на Вардар (ВИДЕО)

Веспрем со победа го заврши првиот дел во СЕХА-лигата, на гостувањето кај ППД Загреб славеше со 23-26 и заврши на првото место во групата Б.

Во центарот на вниманието на овој дуел е погодокот на Вуко Борозан. Црногорскиот бек испрати вистински проектил во мрежата на противникот, потсети на оние негови погодоци во времето кога го носеше дресот на Вардар.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата