x

Проблем во Португалија, коронавирус и во Гимараеш

Португалски Гимараше потврди дека тројца членови се заразени со Ковид-19. Во нивното соопштение се вели дека ниту еден од фудбалерите немал симптоми, сите се наоѓаат во домашна изолација.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата