x

Пријателска во Охрид: Нето стрелаше, Пелистер ремизираше со Партизани 1:1….

ohrid-prijatelska

Денеска во Охрид на стадионот “Билјанини Извори“, во пријателски натпревар Пелистер и Партизани Тирана одиграа 1:1. Во еден интересен и квалитетен меч, гостите од Албанија со голот на Соломон во 18.минута поведоа со 1:1. Пелистер израмни преку Алдаир Нето десет минути подоцна со што го постави конешниот резултат.

Ова за Пелистер беше одлична контрола во екот на паузата момците на стратегот Зоран Штерјовски да останат во потребната форма.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата