x

Пријателска во Велес: Тиквеш му извади 0:0 на Борец

И во вториот пријателски меч ова лето, нема победа за Борец. Денеска во Велес, второлигашот Тиквеш одигра 0:0 со домашниот прволигашки тим кој важеше за фаворит на хартија. Според извештаите од Велес и двете екипи одиграле сосема добро, имале шанси за некој гол, но сепак ниту едната ниту другата мрежа не се тресела.

Да кажеме дека дека ова беш прв контролен меч за силниот состав на кавадарчани ова лето.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата