x

Прилеп славеше во тест-натпревар против ГА КЛ7

kl7-prilep

По денешната побед на првиот контролен меч со екипата на РК Аеродром, екипата на Голден Арт КЛ7 вечерва загуби на вториот тест со суперлигашот Прилеп.

Екипата на Прилеп во пријателскиот меч одигран во Охрид славеше над еден од новите суперлигаши со 28:23.

Н аполувремето, Прилеп имаше предност од 16:12, која до крајот успеа да ја зголеми.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата