Во кругот на станицата за технички преглед на улицата Орде Чопела, во канал за вршење технички преглед на возила, бил пронајден повредениот Т.М.(69) од Прилеп.

Како што јави МВР, тој бил пренесен во Градската болница Прилеп за укажување лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор: Makfax