Полицијата вчера го приведе М.Ш.(25) од Скопје, поради основано сомнение дека сторил тешка кражба, ноќта на 14/15.5.2020 во стан на ул. Вамбел во Скопје.

„По добиена наредба од кривичниот суд во Скопје, полициските службеници извршија претрес во домот кај М.Ш. и при претресот се пронајдени предмети кои потекнуваат од наведеното кривично дело“, соопшти МВР.

Осомничениот е приведен во Полициска станица Гази Баба и против него ќе биде поднесена кривична пријава.

извор: Makfax