Вчера во Охрид бил приведен 18-годишник од Холандија со иницијали Д.С.Ј.

Како што соопшти полицијата, тој го нарушил јавниот ред и мир.

МВР најави дека против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

извор: Makfax