Ноќеска во 00: 50 часот во СВР Штип, С.П. пријавил дека неговиот татко Г.П.(61) во семејниот дом физички ја нападнал неговата 52-годишна мајка. Од страна на полициски службеници Г.П. бил лишен од слобода.

Се работи на расчистување на случајот, по што против Г.П. ќе биде поднесен соодветен поднесок.