Полицијата соопшти дека е приведен скопјанец баран со потерница. Вчера во 16.40 часот од страна на полициски службеници од ЕВР – ОКР Ѓорче Петров приведен е Ј.Ч. (41) во Скопје за издржување казна затвор. Тој е спроведено во КПУ Затвор Скопје.

извор: Makfax