Поради непријавен туристички престој во гостиварското село Дебреше, полицијата привела петмина државјани на Албанија, а уште двајца поради илегален влез во земјава.

Како што се наведува, сите биле приведени во полициската станица Гостивар за понатамошна постапка.

извор: Makfax