x

Претседателот Пендаровски на линк со селекторот Ангеловски, капитенот Пандев и фудбалерите (ВИДЕО)

pendarovski-link
Во очи на историскиот меч за македонскиот фудбал, денеска со линковска врска претседателот на државата, Стево Пендаровски, разговараше со селекторот Игор Ангеловски и нашите репрезентативеци. пендаровски ја искажа својата поддршка до фудбалерите и најави дека вечерва цела Македонија ќе навива за нашата репрезентација за победа над Грузија и пласман на Европското фудбалско првенство догодина.
Комплетниот разговор кој Пендаровски го имаше со Ангеловски, Пандев и останатите репрезентативци во видеото подолу:

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата