Претседателот на Украина оздраве од коронавирусот

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, објави дека оздравел од коронавирусот и ги повика своите сонародници да носат маски и да … Продолжи со читање Претседателот на Украина оздраве од коронавирусот