Изутринава околу 6  часот во скопското село Синѓелиќ од страна на Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје извршен е претрес во дом на С.А (32) и на уште неколку локации и при тоа пронајдено е огнено оружје „застава“,со 9 куршуми, хероин и  една дигитална вага.

Притоа приведен е С.А.. По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти полицијата.

извор: Makfax