Кога деновиве се појавија фотографиите од 62-годишната Мелани Грифит во тексас шорцеви, се појавија поделени коментари на социјалните мрежи.

Прво таа доби комплименти од верните фанови, но потоа дојдоа и доста лоши коментари.

„Престара е за ова. Вакви шорцеви се сепак за помладите жени“, е само еден во низата коментари.

„Во тие години треба да носи подолги панталони“, се согласуваа други.