Сообраќајот на регионалниот пат Тетово – Јажинце кај селото Доброште се пренасочува преку селото поради сообраќајна незгода, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот се пренасочува од 17:40 часот.

извор: Makfax