Претседателот на фудбалскиот клуб Стеауа Букурешт, Џиџи Бекали изјави дека фудбалерите на неговиот клуб се единствените виновници што романскиот гигант ќе ја изгуби титулата оваа сезона затоа што имаат секс премногу често.

Стеауа моментно е рангирана на четвртото место во романскиот шампионат, а најблиску до титулата е Клуж кој го моментално е на првото место.

Моите фудбалери премногу често имаат секс со своите девојки и затоа немаат добри натпревари. Погледнете ги играчите на Клуж. Тие имаат љубов на своите девојки еднаш неделно и затоа се први на табела” – рече првиот човек на поранешниот европски шампион.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

not like you?

A post shared by I O A N A T I M O F E C I U C (@ioanatm) on

Тој  конкретно посочи дека крилниот напаѓач Флоринел Коман мора да одмори малку повеќе наместо да се „дружи“ со својата поубава половина.

Кога барем Коман би бил одморен, сè би било поинаку, но тој прави други работи дома наместо да одмара“, рече Бекали.

Еве како изгледа неговата девојка Јоана Тимофекијук.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

?

A post shared by I O A N A T I M O F E C I U C (@ioanatm) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

?

A post shared by I O A N A T I M O F E C I U C (@ioanatm) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

?

A post shared by I O A N A T I M O F E C I U C (@ioanatm) on