x

Прекрасен гол на Миовски, со волеј погоди во мрежата на противникот (ВИДЕО)

miovski

Бојан Миовски вечерва стрелаше во унгарскиот шампионат, но за жал неговиот убав гол не беше зачинет барем со еден бод.

Тој влезе од клупата, и беше стрелец за МТК во дуелот со Будафоки за израмнвуање 1:1. Миовски со волеј од 17-18 метри беше прецизен.

Веднаш отиде да ја земе топката, во обид неговиот тим да стигне до трите бода, но во 89 минута остана без ниту еден.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата