x

Прекрасен видео-запис на Ростов посветен на Тошевски (ВИДЕО)

screenshot_3

Давид Тошевски вчера и официјално беше претставен како ново засилување на Ростов. Македонскиот фудбалер денеска ќе ја чека својата прва шанса за настап во дресот на рускиот тим, кој му гостува на Тамбов.

Ростов за новите засилувања подготви посебни видео-записи, не беше исклучок ниту големата фудбалска надеж на Македонија.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата