x

Преживеа срцев удар, па го подигна шампионскиот пехар!

Икер Касиљас, еден од најдобрите голмани во историјата, на 1 мај 2019 година доживеа тежок инфаркт. Долго време заздравуваше, никогаш веќе не се врати меѓу диреците. Секако дека поважна му беше животната битка. Истата ја извојува, а пред месец дека му истече договорот со Порто. Сепак клубот, кој синоќа ја освои титулата во првенството на Португалија, и соиграчите го повикаа да присуствува на мечот со Спортинг а потоа и на прославата го поканија да дојде на теренот и тој да го подигне шампионскиот пехар.

Големиот Икер, кој тешко може да се препознае на фотографијата, беше воодушевен не ја криеше својата радост.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата