x

Предлог од Мајами: Сите НБА клубови во чест на Коби да го повлечат дресот со број 24!

рашна трагедија во спортот. Го нема веќе Коби Брајант, еден од најголемите кошаркари во историјата. На само 42 години погина во хеликоптерска несреќа. Светот е во шок, од минута во минута сите медиуми лиферуваат вести во врска со Брајант.

Меѓу нив е и предлог од Мајами, поточно од Тајлер Хиро, младиот кошаркар на Мајами, кој јавно побара од сите клубови во НБА да го повлечат дресот со број 24, и тоа во чест на Коби Брајант.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата