Детето било пренесено во Ургентниот центар во Гостивар, каде му е укажана лекарска помош и констатирани му се тешки телесни повреди, по што било пуштено на домашно лекување.

Увид извршила екипа од ПС за БПС-Гостивар.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на возилото и лицата, како и за целосно расчистување на случајот.