Шеест и едногодишен пешак вчера бил прегазен од возило на булеварот Никола Карев во Скопје.

Со возилото управувал 22-годишен скопјанец, велат од полицијата.

По незгодата со возило на итна медицинска помош пешакот бил пренесен во Комплекс клиники„Мајка Тереза“ каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

извор: Makfax