Попладнево околу 16 часот автомобил удри во пешак на Булеварот „Маршал Тито“, во центарот на Струмица.

Сообраќајната несреќа ја потврди портпаролката на СВР-Струмица, Хризантема Рендевска. Информираше дека автомобилот удрил во жена, која веднаш била пренесена во болницата.

Повеќе детали најави за подоцна по завршувањето на увидот.