x

ПРВИ РЕАКЦИИ: „Ова е срамота, го допревме дното“

pike

Барселона не памети едно вакво понижување. Баерн Минхен го декласира каталонскиот гигант, со срамни со земја и го елиминираше од Лигата на шампионите со убедлив триумф од 2-8, резултат кој вечерва никој не го очекуваше.

Прв меѓу новинарите се појави Жерард Пике.

„Срамота, ништо не можам да кажам. Она не прв или втор пат. На овој тим му се потребни промени и тоа од сите видови. До допревме дното. Ако морам јас да одам за да дојдат млади играчи и свежа крв, ќе го сторам тоа. Во Европа не сме конкурентни, додека во лигата повеќ не ни оди. Овој неуспех не може да се скрие со ништо“, изјави Пике.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата