x

Првиот човек на Далас со „огнени стрели“ кон Трамп

kuban-1

Сопственикот на Далас Маверикс, Марк Кубан, неколку дена пред изборот за престедател ан САД остро го критикуваше актуелниот прв човек на оваа држава, Доналд Трамп.

„Идиот, нема никакви лидерски вештини, не се труди на научи ништо. Нема познавање за глобалната политика или напредокот во технологијата, ниту пак способност да разговара со некого. Зошто нема да гласам за Трамп: Прво зошто е целосно неспособен“, изјави Кубан.

Ова првпат тој да го нападне Трамп, минатите избори тој беше добар пријател со претседателот на САД, но сето тоа се промени.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата