x

По еуфоријата, Шек смирува: Дончиќ е фантастичен, но ова веќе го имам видено

shek

Лука Дончиќ вчера одигра феноменална партија погоди за победа против ЛА Клиперс и притоа запиша 43 поени, 17 скока и 13 асистенции. Словенецот ги воодушеви сите освен, Шекил О’Нил, кој ги смиува страстите.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата