x

Почна вториот состанок меѓу ФФМ и прволигашите, денеска паѓа одлука! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

sostanok4

Во просториите на ФФМ, почна вториот состанок меѓу челниците на федерацијата, и претставници на  прволигашките клубови, на кои ќе се одлучува дефинитивно дали лигата ќе продолжи и на кој начин.

На состанокот присуствува и инфектологот Жарко Караџовски.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата