x

Почнаа и да го тепаат: Морис не можеше со Дончиќ спортски, па го плесна (ВИДЕО)

doncic-zglob

Лука Дончиќ очигледно е ноќна мора за противниците во НБА лигата. Еден од најпогодените во плеј-оф серијата со ЛА Клиперс е Морис, кој на минатиот меч намерно го згазна Словенецот по повредениот зглоб, а вечерва во шестиот меч од првата рунда на плеј-офот имаше уште еден крајно идиотски потег.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата