x

Почина екс-англиски репрезентативец – паднал по скали

Некогашниот англиски репрезентативец Питер Витингем почина на 35 години откако паднал по скали. Од повредите тој итно завршил на интензивна нега, иако лекарите вложија напор да му го спасат животот, на крајот тој починал.

Оваа вест ги шокира многу пријатели и соиграчи на Витингем, кој беше член на репрезентатциите на Англија до 19, 20 и 21 година.

Кариерата ја почна во Астон Вила, а играл уште за Барнли, Дерби Каунти, потоа Кардиф Сити и Блекбурн.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата