x

Потег како Окоча во Чемпионшип: Го збуни и понижи противникот (ВИДЕО)

Играчот на Брентфорд Саид Бенрахма, направи потег во стилот на поранешниот нигериски фудбалер Џеј-Џеј Окоча. Тој го понижи својот противнички играч откако го мина со топката преку него.

Потег кој секако треба да се погледне:

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата