x

Последното збогум за Диего (видео)

maradona3

Диего Армандо Марадона, еден од најдобрите фудбалери на сите времиња синоќа беше погребан на гробиштата Бела Виста, покрај своите родители, а голем број на луѓе го испратија кон вечниот дом. Ја следеа поворката со трчање, со мотори, велосипеди сите сакаа да присуствуваат на чинот на погребување. Полицијата, сепак, не дозволи да се влезе на гробиштата во Бела Виста. Само потесното семејство можеше да присуствува на погребот.

Трогателни сцени: Илјадници луѓе трчаа по поворката со телото на Марадона, имаше и инциденти (видео)

Entierran a Maradona en una ceremonia privada y ya descansa junto a sus  padres - CNN Video

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата