x

Порзингис го посрамоти Ленард (ВИДЕО)

screenshot_1-5

ЛА Клиперс поведе во плеј-оф серијата против Далас, откако го совлада со 118-110. Кавај Ленард беше прв стрелец во редовите на победничкиот тим со 29 поени, 12 скока, шест асистенции и три украдени топки.

Но, Ленард имаше непријатно искуство на оваа средба. Во втората четвртина Кристапс Порзингис на фантастичен начин го „фрли“ Кавај, а потоа погоди за два поени.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата