Филип Ѓорѓевиќ е српски репрезентативец кој игра за екипата на италијанскиот Киево, но славата му ја зема неговата атрактивна сопруга Јована Ѓорѓевиќ, која каде и да се појави ги собира сите погледи.

Јована има совршено тело па редовно објавува провокативни фотографии на Инстаграм, а со нејзината последна фотографија ја разбуди машката фантазија. 

Таа овој пат позираше во црн краток фустан и имаше секси високи потпетици на нозете. Така, во преден план беа нејзините затегнати долги нозе.

Секако сето тоа на радост на нејзините следбеници кои не останаа имуни згодната сопруга на српскиот репрезентативец.