Досега бројот на повредени луѓе се искачи на 84.

По силниот земјотрес кој вечерва ја погоди Турција, страшни сцени доаѓаат од градот Елазиг, каде досега се регистрирани четири жртви.

Силниот земјотрес од 6.8 степени освен уривање на многу згради предизвика и пожари.

Како што може да се види едно од видеата поставени на социјалните мрежи, голем пожар зафати една зграда во овој град.

Од друга страна, спасувачките екипи се на терен и се обидуваат да ги спасат луѓето под урнатините.

Досега бројот на повредени луѓе се искачи на 84.