x

Полувреме во ПМФЛ: Станковски ја “смрзна“ Шкендија, но Дита израмни, во Кратово супер пресврт на Силекс! (видео)

mario-stankovski

Шкендија – Борец 1:1 и Силекс – Ренова 2:1 се резултатите по првите полувремиња на денешните последни мечеви од 4.коло во ПМФЛ. Интересен фудбал и во Тетово и во Кратово.

Марио Станковски во 20.минута ја “смрзна“ Шкендија за водство на Борец од 1:0, но затоа во 34.минута Бруно Дита си својот деби гол успеа да израмни на 1:1.

Во Кратово гостите успеааја со голот на Рамадани од далечина многу рано да поведат. Следуваше супер финиш на Силекс, па така со головите на Георгиев и Ристов во 42. и 45.минута, домашните сега водат со 2:1.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата