x

Полувреме во ПМФЛ: Голеада на Чаир, Шкендија, Силекс и Пелистер со водство…

deneska-poluvreme

Завршија првите полувремиња од денешните четири меча од 6.коло во ПМФЛ. Каков ли само само натпревар се игра на Чаир. Шкупи – Ренова 2:2 по првиот дел. Дарбо стрелаше уште во 1.минута, потоа паднаа уште три гола.

Шкендија подобра, имаше три шанси од кои релизира само една и тоа преку Бесарт Ибраими за водство од 1:0 против Академија Пандев. Со голот на Нето во 10.минута Пелистер води во Струмица со 1:0, со ист резултат Силекс со голот на Христијан Гроздановски има водство на мечот со Борец.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата