x

Полувреме во Кратово: Силекс доминира, “лавовите“ се бранат, мрежите мируваат!

sileks-242623-1

Без голови по првите 45.минути во Кратово на дуелот меѓу Силекс и Македонија ЃП. Кратовци во поголемиот дел од провото полувреме ја имаа иницијативата, создадоа неколку шанси, требаше и да водат, но гостите од Ѓорче умешно се бранеа, а на моменти и се закнуваа. Најдобрата шанса за гол ја имаше Ристов во 15.минута кога по ударот со глава ја погоди стативата.

Се на се подпросечни први 45 минути, од двете екипи се очекуваше многу повеќе.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата