Синоќа во 20.30 часот во СВР Битола, Ф.М.(49) од Битола пријавила дека околу 16.00 часот нејзината ќерка С.М.(15) се оддалечила од семејниот дом на ул. Караорман во Битола по што пријавителката во 17.00 часот контактирала со нејзината ќерка која и кажала дека отпаувала за Прилеп, и се до моментот на пријавување била недостапна. Се преземаат мерки за нејзино пронаоѓање.

извор: Makfax