Изутринава во 02.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Карпош ги лишиле од слобода А.М.(22) и Д.А.(22) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив биле пронајдени марихуана и дигитална вага. По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

извор: Makfax