x

Пола Европа по играчот со најнепопуларното презиме во моментов

Севиља, Интер, Рома, Вест Хем, Евертон и Шалке се само дел од тимовите кои сакаат да го видат во своите редови играчот на Порто, Жесус Корона.

Играчот кој во моментов има најенпопуларно презиме во Светот, поради пандемијата со короната (вирус), сепак, со своите игри го привлече вниманието кон себе.

27-годишниот фудбалер кој игра по десната страна, и покрај неговото презиме, сепак, би можел да заврши во некој од овие споменати клубови.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата