Фудбалерот на Спортинг Лисабон, Бруно Тавареш е застрелан со градите и итно е префрлен во болница каде лекарите во последен момент ми го спасиле животот.

Како што пренесуваат португалските медиуми, младинскиот репрезентативец уште во неделата претпладне случајно е застрелан од пријател.

Несреќата се случила во автомобилот во кој биле заедно, а пиштолот наводно истрелал сам од себе. Бруно Тавареш веднаш е префрлен во болница каде лекарите по интервенцијата објавиле дека фудбалерот имал многу среќа.