x

ПОЗНАТ СОСТАВОТ НА ВАРДАР: Алушовски одбра за дуелот со Фленсбург

alusovski-i-kalaras

Вардар 1961 вечерва (20:45 часот) во СЦ „Јане Сандански“ го пречекува Фленсбург во првиот меч на домашен терен во Лигата на шампионите. Тренерот Стевче Алушовски го одбра составот за дуелот со германскиот тим, се одлучи за тројца голмани. На другата страна противникот ќе настапи со 13. ракометари, има проблем со повреди. Во таборот на Фленсбург настапува екс-вардарецот Пелко, кој ова лето си замина од редовите на актуелниот првак.

Мечот ќе се игра без публика поради пандемијата коронавирус.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата