x

Познат распоредот за женската ракометна лига

zrk-kumanovo

Во новата сезона во женската ракометна Супер-лига ќе играат 13 екипи. Новитет кај дамите е тимот на Шампион предводен од Валентина Радуловиќ, системот останува ист без плеј-оф и плеј-аут.

Стартот на возбудувањата во женскиот шампионат е закажан за 19. или 20. септември, а во првото коло силите ќе ги одмерат: Стружанка – Вардар, Гевгелија – Деспина, Спартак – Куманово, Пелистер 2012 – Металург, Чаир – Кузман Вардар и Овче Поле – Шампион.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата