x

Познати се подгрупите за ЛЕ: Ренова би можела со Волфсбург, а Шкендија со ЦСКА Софија, Силекс со Астана…

nuhiu-i-renova-1

Познати се подгрупите пред утрешната ждрепка за 2.квалификациско коло во Лигата на Европа, која ќе се одржи во Нион утре во 13 часот. Ренова за ривал може да ги добие Волфсбург, Зрински и Хајдук. Додека Шкендија пак како носител за ривал може да ги добие екипите на Ботошани, ЦСКА Софија и ФЦ Сфинтул од Молдавија. Се игра еден натпревар и тоа на 17 септември.

Силекс е во “шампионскиот пат“ и за ривал може да добие една од следните екипи како Астана, Фола Еш и уште неколку други екипи. Ако има среќа кратовци може да добијат ривал по мерка.

РЕНОВА: Волфсбург, Зрински, Хајдук

ШКЕНДИЈА: Ботошани, ЦСКА Софија, ФЦ Сфинтул

СИЛЕКС: Арарат, Конах, Фола Еш, Будуќност, Динамо Тбилиси, Астана, Дрита

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата