Утрово во 03.30 часот било пријавено дека во Виница на булеварот „Маршал Тито“ настанал пожар во силос во фабрика.

Од екипи на Територијалните противпожарни единици Виница и Кочани се преземаат мерки за гаснење на пожарот.

Полицијата информира дека нема повредени лица.

извор: Makfax