Пожар пред помалку од 30 минути избувнал во средното училиште „Јосип Броз Тито“ во центарот на Скопје, пренесува Курир

Според порталот пожарот се случил внатре во самото училиште по што сите ученици веднаш биле евакуирани и извадени надвор од школскиот двор.

Пожарот според очевидци за КУРИР велат дека не бил видлив однадвор и истиот бил изгасен од страна на пожарникарите.

Во овие моменти учениците се ослободени од настава.

На лице место има и две против пожарни возила.