Вчера во 15,00 часот било пријавено дека во Кочани, на ул.„Блаже Поп Арсов“ во куќа сопственост на С.С. настанал пожар. Во пожарот нема повредени лица. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кочани, информира полицијата.

извор: Makfax