Вчера во 23:10 часот било пријавено дека во Скопје на улица „Перо Наков”, во објектот на дирекцијата на АД “Скопски пазар”, избувнал пожар.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Противпожарна единица Скопје. Извршен е увид на местото на настанот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.