x

Погледајте ја паненката на Депај (ВИДЕО)

screenshot_1-2

Лион  вчера ја совлада Ница на гостински терен со 4-1 и се искачи на првото место во францускиот шампионат на бод пред Лил и два пред ПСЖ. Во центарот на вниманието се најде Мемфис Депај, кој донесе водство од 1-0. Депај како и секогаш застана на белата точка да го изведе ударот, овој пат се одлучи за „паненка“.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата